Přeskočit na obsah

Česká paraatletická liga zná své VÍTĚZE!

Páté kolo české paraatletické ligy, které se konalo 5. října na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích, rozhodlo o celkových vítězích historicky prvního ročníku soutěže. I přes deštivé počasí se akce zúčastnilo několik významných paralympijských reprezentantů. Výkony byly přinesly napínavé souboje o titul v jednotlivých kategoriích.

Česká paraatletická liga 2024 úspěšně uzavřela svůj první ročník. Závěrečné, páté kolo se konalo v sobotu 5. října na stadionu v Ostravě-Vítkovicích, kde se navzdory nepříznivému počasí předvedli jak zkušení paralympijští reprezentanti, tak noví talenti. Pořádání akce měl na starost Atletický klub SSK Vítkovice a jeho paralympijská sekce.

Na tratích 100 a 200 metrů triumfoval Ondřej Bartošek, zatímco ve vrhu koulí v kategorii F52/F53 zvítězil paralympijský reprezentant Aleš Kisý, který dosáhl výkonu 7,13 metrů. Tomáš Horáček z kategorie F34 exceloval v hodu diskem, kde dosáhl vzdálenosti 27,47 metrů, a nenechal si ujít vítězství ani v hodu oštěpem.

Ženské soutěže byly neméně zajímavé. Mezi vítězkami se objevila například celková šampionka ženské části ligy Anna Muziková, která dominovala v kuželce v kategorii F32, nebo Miroslava Obrová, která si zajistila triumf v hodu oštěpem. Zkušená Eva Berná vyhrála ve vrhu koulí parádním výkonem 9,88 metrů.

V rámci celkového pořadí ligy mezi muži zvítězil František Serbus ze Sportovního klubu Jedličkova ústavu Praha, který ovládl všechna čtyři předchozí kola. Druhé místo si odnesl Michal Enge z domácího týmu SSK Vítkovice, zatímco třetí skončil Tomáš Horáček ze stejného pražského klubu.

V ženské kategorii se celkovou vítězkou stala Anna Muziková ze Sportovního klubu Jedličkova ústavu Praha. Druhé místo obsadila Eva Berná, reprezentující Spolek Elite handicap sport, a třetí skončila Anna Marcaníková z klubu AC Wozmeni Zlín.

Celkový průběh soutěže ukázal rostoucí úroveň paraatletiky v České republice a dal prostor jak pro zkušené sportovce, tak pro nové talenty, kteří před sebou mohou mít slibnou budoucnost.